Bookeen Cybook Muse Frontlight + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

6" Carta 1024x758 s nasvícením
4GB; WiFi
6 formátů, ePub, PDF, FB2
 CZ menu,  190g

Přidat hodnocení

Nedostupné
3 179 Kč bez DPH 2 627 Kč
ks
Úhlopříčka displeje: 6 palců
Dotykový displej: Ano
Tlačítka pro stránkování: Ano
Nasvícení displeje: Ano
České menu: Ano
Rozlišení displeje: 1024 x 758
Podpora paměťových karet: Ano
Wi-Fi: Ano
Operační systém: Uzavřený
TTS (předčítání textu): Bez
Vodotěsná: Ne

Bookeen Cybook Muse Frontlight + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

 • AKCE na aXOs.cz - kolekce 7500 e-knih ke stažení zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - voucher na eReading pro stažení e-knih v hodnotě přes 600 Kč!
 • AKCE na aXOs.cz - ochranná fólie na displej v hodnotě 89 Kč zdarma!
 • Záruka dva roky, české menu.
 • Možnost vrácení do 14 dnů.
 • Podpora odborného prodejce.


Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

Bookeen Cybook Muse Frontlight je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí ebook čtečku s kontrastním a perfektně nasvíceným displejem
 • chtějí nahrát e-knihu a číst - nepotřebují žádné speciální funkce navíc
 • vyžadují vysoké rozlišení a tedy detailní podání písma
 • požadují čtečku s českým ovládacím prostředím
 • upřednostní jednoduchou obsluhu přes dotykový displej, ale chtějí tlačítka pro stránkování
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky
 • rádi by měli co největší výdrž na baterii
 • nejsou nároční na vychytávky a chtějí čtečku v duchu "v jednoduchosti je síla"
   

Displej

Čtečka elektronických knih Muse Frontlight používá displej na bázi elektronického inkoustu nejnovější generace, tedy E-Ink Carta. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře, oproti předchozí generaci je displej znatelně kontrastnější. Displej samotný nevyzařuje světlo, je pasivní, což je ideální pro čtení za přirozeného světla - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů (světlo v místnosti, slunce venku).

Čtečka Muse Frontlight má, jak navíc napovídá, navíc integrované nasvícení displeje. Lze tak komfortně číst za jakýchkoliv světelných podmínek - ve dne, v šeru i v naprosté tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje je obrovskou výhodou oproti levnějším čtečkám, které integrované podsvícení nemají. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit. Displej je navíc rovnoměrně osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat nebo nasvícení zcela vypnout. S tímto druhem nasvícení je čtení v noci pohodlnější oproti tabletu nebo LCD monitoru, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a je mnohem příjemnější pro oči. Je pravdou, že zrovna u této čtečky není nejnižší intenzita podsvícení malá. Jednoduše řečeno i na nejnižší intenzitu svítí v úplné tmě více než jiné čtečky - někomu to může vadit. Řešením může být vytvoření okolního ambientního osvětlení.

Displej má HD rozlišení, které ve sféře ebook čteček znamená 1024 x 758 bodů, což při 6" úhlopříčce vytváří jemnost displeje velmi detailních 212 dpi. Písmo je krásně vykreslené, není kostrbaté jako u čteček s nižším rozlišením, kde je možno vidět jednotlivé kapsle ("pixely"). Zde je text knihy detailní a jemný. Pro drživou většinu uživatelů je HD rozlišení více než dostačující.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Zpracování čtečky je na skvělé úrovni. Je navržena ve "flat stylu", přední strana čtečky je v jedné rovině, což není u čteček časté řešení. Toto řešení je však moderní, vypadá elegantně.
Rozměry jsou velice příjemné, čtečka je výrazně menší než jiné čtečky, aniž by jí to však ubíralo z použitelnosti. Rozměry jsou 
155 х 116 х 8 mm při hmotnosti 190 gramů. Byť mají čtečky řady Muse ostré rysy, držení je bez problémů.

Ovládání je přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy pro otáčení stránek. Ty se nacházejí vlevo a pravo od displeje, jsou tedy na přístupném místě.

Menu čtečky je v češtině. Díky tomu a jednoduchému ovládání přes dotykovou vrstvu na displeji, je ovládání hračkou pro každého, ať už jde o odborníka přes techniku nebo technického analfabeta, o adolescenta nebo starší osobu.

Čtení a podpora formátů

Čtečka Bookeen Cybook Muse Frontlight má dostačující podporu formátů. Podporuje nejrozšířenější formát ePub a také podporuje PDF. Kromě těchto často používaných formátů zvládá ještě html, TXT, FB2 a DJVU. 

Podpora PDF je na dobré úrovni, je zde k dispozici PDF reflow, takže čtečka je vhodná i pro čtení souvislého textu v PDF.  Tato funkce si neporadí s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte čtečce s větším displejem.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je rychlý procesor a i samotný displej je optimalizován pro rychlejší listování. 

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a tak si přizpůsobit čtenou knihu.

Další výbava a funkce

Čtečka Muse Frontlight má velmi dobrý hardware. Co se týče softwaru, jde o "obyčejnou čtečku". Nemá žádné extra funkce, proto se hodí pro ty, kteří prostě chtějí číst. Nahrají e-knihu z počítače a čtou. A tak dokola :-) Např. nemá ani internetový prohlížeč či možnost zadání poznámek do e-knihy, funkce Knihovny (zobrazení nahraných e-knih a dokumentů) jsou rovněž spartanské.

Alternativy ke čtečce knih Bookeen Cybook Muse Front light

 • Amazon Kindle Paperwhite 3 - Stejně skvělý displej, ještě lepší rozlišení (detailnější vykreslení písma). Kindle však má podporu v podstatě jediného formátu - Mobi, na PDF to není použitelná čtečka anemá menu v češtině. Více se naopak hodí pro výuku jazyků nebo pokud hodláte kupovat knihy v angličtině z Amazonu.
 • PocketBook Touch Lux 3 626(2) - Trochu horší hardwarové provedení, mnohem bohatší softwarová výbava - více podporovaných formátů, ještě lepší podpora PDF, anglicko-český slovník od výroby, aplikace a hry ve čtečce, psaní poznámek a možnost jejich exportu, apod.
 • C-tech Lexis - Všestranná e-book čtečka, kterou si navíc můžete vylepšit doinstalováním Android aplikací. Můžete tak použít svůj oblíbený čtecí program nebo aplikaci na distribuci e-knih. Má rovněž E-Ink Carta displej a skvělé nasvícení. Má taktéž české menu a dvojnásobnou interní paměť. Vynikající volba pro ty, kteří chtějí mít vše pod kontrolou a chtějí si čtečku maximálně přizpůsobit svým preferencím a potřebám.
   

Obsah balení čtečky Bookeen Cybook Muse Frontlight

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.
   

Doporučuji přikoupit

Videopředstavení čtečky Muse Frontlight

Technická specifikace čtečky Muse Frontlight

Obrazovka: 6" E Ink® Carta displej (čitelný na přímém slunci), 1024x758 bodů, jemnost 213 DPI, 16 odstínů šedé, neviditelná světlovodivá vrstva s možností vypnutí nasvícení, antireflexní úprava
Snímání dotyků: Multidotyková kapacitní obrazovka (prsty nebo vhodný stylus)
Hmotnost: 190g (včetně baterie)
Rozměry: 155 x 116 x 8 mm
Kapacita paměti: 4GB (pro e-knihy volno cca 2,7GB), slot pro MicroSDHC paměťové karty do 32GB
Bezdrátové spojení: Wi-Fi 802.11 b/g/n
Podporované e-book formáty: EPUB, PDF, HTML, TXT, FB2, DJVU
Podporované grafické formáty: JPEG, PNG, GIF, BMP, ICO, TIF, PSD
Konektory: Micro-USB 2.0
Baterie: Li-Polymer 1900mAh, výdrž až 1 měsíc (podle použití,  vypnutá Wi-Fi)
Procesor: Cortex A8 1GHz
Tlačítka: pro otáčení stránek + hlavní menu / Frontlight
Funkce: PDF reflow / anotace / vyhledávání / záložky / zvýraznění / výkladové slovníky / 20 velikostí písma / vlastní screensaver / sbírky / WEB prohlížeč
Software: BooReader - Bookeen multi-format eBook reader, Adobe® Reader Mobile
Jazyky menu: Česky, Slovensky, Danish, German, Dutch, Greek, English, Spanish, Finnish, French, Croatian, Hungarian, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Swedish, Turkish, Slovenian, Lithuanian, Simplified Chinese & Traditional Chinese.

Hodnocení zákazníků

Radek Břeťovský
15.9.2016
Nechtěl jsem čtečku Kindle a u Pocketbooků jsem se bál prasknutí displeje. Takže jsem zakoupil Muse a zatím jsem velmi spokojen. Kombinace displeje Kindle a ovládání Pocketbooku, rychlé odezvy. Rozhodně mám pocit, že něco držím v ruce, co mechanicky zřejmě neodejde.
Mikeš
31.3.2016
Čtečka je méně známa, ale rozhodl jsem se koupit přes zahraniční recenze. Displej Carta nezklamal, je perfektně kontrastní a to hlavně s podsvícením, který je příjemně neutrální. Což už příjemné není je minimální hodnota kontrastu, která by mohla být menší pro čtení v noci. Čtečka je to velmi malá, akorát do ruky. Další věc, kterou oceňuju jsou tlačítka na boku, což je alespoň mně příjemnější, než tlačítka pod displejem nebo ťapání na displej. Nemá v podstatě funkce navíc, chybí i prohlížeč, ale čtečka je od čtení a pokud toto akceptujete, udělá Muse Frontlight perfektní službu.
Fialot
21.1.2016
Ač má ještě pár mušek (zvláště pro českého uživatele), velice příjemně mě překvapila (oproti inkBOOKu, který mě vyloženě zklamal)
Myslím, že může s přehledem konkurovat PocketBooku Touch Lux 3.

+ menší a lehčí než Pocketbook Touch Lux 3
+ české rozhraní
+ písmo, které se dobře čte
+ super design
+ dlouhá výdrž
+ svižné načítání knih a otáčení stránek


- chybí české slovníky
- pokud je ve slově znak s háčkem, tak má problém toto slovo označit celé pro vyhledávání ve slovníku
- neumí mít otevřeno více knih naráz (jak jsem zvyklý z Pocketbooku)
- neumí otevřít formát cbr/cbz (komix)
Platební metody

BLOG a FÓRUM

Pro všechny fanoušky elektronického čtení a uživatele ebook čteček, píšu blog na adrese EbookExpert.cz (novinky, tipy a triky, recenze čteček) a provozuji specializované diskuzní ebook fórum. Nákupem v e-shopu aXOs.cz podpoříte i jejich další provoz.