PocketBook 626(2) Touch Lux 3 šedá + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

6" Carta  1024x758 s nasvícením
8GB; WiFi; Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
 CZ menu, 175g

Přidat hodnocení

Skladem
3 089 Kč bez DPH 2 553 Kč
ks
Úhlopříčka displeje: 6 palců
Dotykový displej: Ano
Tlačítka pro stránkování: Ano
Nasvícení displeje: Ano
České menu: Ano
Rozlišení displeje: 1024 x 758
Podpora paměťových karet: Ano
Wi-Fi: Ano
Operační systém: Uzavřený
TTS (předčítání textu): Bez
Vodotěsná: Ne

PocketBook 626(2) Touch Lux 3 šedá + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

 • AKCE na aXOs.cz - kolekce 7500 e-knih ke stažení zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - voucher na eReading pro stažení e-knih v hodnotě přes 600 Kč!
 • AKCE na aXOs.cz - ochranná fólie na displej v hodnotě 89 Kč zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - garance nula vadných bodů na displeji
 • Záruka dva roky, české menu, český manuál v PDF podobě.
 • Možnost vrácení do 14 dnů.
 • Podpora odborného prodejce, telefonická podpora od výrobce, reklamace s vyzvednutím výrobku u zákazníka.
 • Spolu se čtečkou doporučuji zakoupit i pouzdro pro PocketBook 626(2) - chrání čtečku a zlepšuje její držení. Nejoblíbenější modely naleznete dole na této stránce v souvisejícím zboží.
   

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Touch Lux 3 neboli Touch Lux 626(2) je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí ebook čtečku s kontrastním a perfektně nasvíceným displejem
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • vyžadují vysoké rozlišení a tedy detailní podání písma
 • požadují čtečku s českým ovládacím prostředím
 • upřednostní jednoduchou obsluhu přes dotykový displej, ale chtějí tlačítka pro stránkování
 • chtějí kvalitní čtečku s velmi dobrou podporou od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • hledají rodinnou čtečku, kterou využije několik lidí (uživatelské profily)
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky
   

Displej

Čtečka elektronických knih PocketBook Touch Lux 3 používá E-Ink displej, který je na bázi elektronického inkoustu. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře. Ve čtečce je nejnovější typ E-Ink Carta, který nabízí znatelně vylepšený kontrast a zvýšení rychlosti otáčení stránek oproti předchůdci (E-Ink Pearl).  Displej samotný nevyzařuje světlo, je pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů (světlo v místnosti, slunce venku).

PocketBook Touch Lux 3 má navíc jako model vyšší kategorie integrované nasvícení displeje, lze tak komfortně číst za jakýchkoliv světelných podmínek - ve dne, v šeru i v naprosté tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje, je obrovskou výhodou oproti levnějším čtečkám, které integrované podsvícení nemají. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit. Displej je navíc rovnoměrně osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat nebo nasvícení zcela vypnout. S tímto druhem nasvícení je čtení v noci pohodlnější oproti tabletu nebo LCD monitoru, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a je mnohem příjemnější pro oči. I okolí není tolik osvětleno.

E-Ink Carta je velmi kontrastní displej, přes něj je tenká dotyková vrstva Film Touch, která má zvýšenou citlivost. Na denním světle bez zapnutého podsvícení je obraz kontrastnější oproti předešlému modelu (Touch Lux 2 626) a také ve tmě při zapnutém integrovaném podsvícení je text zobrazen kontrastněji.

Displej má HD rozlišení, které ve sféře ebook čteček znamená 1024 x 758 bodů, což při 6" úhlopříčce vytváří jemnost displeje velmi detailních 212 dpi. Písmo je krásně vykreslené, není kostrbaté jako u čteček s nižším rozlišením, kde je možno vidět jednotlivé kapsle ("pixely"). Zde je text knihy detailní a jemný.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Zpracování čtečky je na dobré úrovni. PocketBook je nechává vyrábět ve stejných továrnách jako např. Apple své iPhony. Vnější část čtečky je z plastu, vevnitř je čtečka vyztužena kovovou kostrou.
Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji. Konkrétně 
174,4 х 114,6 х 8,3 mm při hmotnosti 208 gramů. To jsou standardní hodnoty, které rozhodně neurazí. Čtečka Lux 3 se dobře drží, používá a bez problémů si ji vezmete kamkoliv s sebou.

Ovládání je přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, krom vyvolání menu a návratu do hlavní obrazovky jsou zde také tlačítka pro otáčení stránek. Všechny tlačítka na čtečce lze navíc přeprogramovat na jinou funkci. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání jednoduché a intuitivní.

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. Díky tomu a jednoduchému ovládání přes dotykovou vrstvu na displeji, je ovládání hračkou pro každého, ať už jde o odborníka přes techniku nebo technického analfabeta, o adolescenta nebo starší osobu.

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Touch Lux 3 doslova vyniká v podpoře e-book formátů, tedy zobrazování e-knih. Bohaté jsou rovněž možnosti přizpůsobení čtené knihy, sofistikovanost práce s uloženými e-knihami (tzv. Knihovna), apod.

Lux 3 nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Touch Lux 3 zvládne bez nutnosti konverze na počítači.

Podpora PDF je přímo skvělá, nejlepší mezi 6" čtečkami na českém trhu. Pro PDF s textovou sazbou i pro naskenované PDF má tato čtečka připravené šikovné režimy pro zpříjemnění prohlížení (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - po aktivování tohoto režimu můžete v PDFku měnit velikost písma, aniž by řádek "utekl" mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po vyšším 8" modelu PocketBook Inkpad.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je rychlý procesor a i samotný displej je optimalizován pro rychlejší listování. 
Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat spuštěné aplikace nebo otevřené knihy přes správce.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Touch Lux 3 626-2 je aktuálně druhý nejvyšší model výrobce, i proto obsahuje funkce, které u levnějších čteček nenajdete.

Od výroby je ve čtečce nahrán anglicko-český slovník od ABBYY Lingvo. Krom toho i jiné překladové slovníky a anglický výkladový slovník, další slovníky lze dohledat zdarma na internetu. Slovník můžete vyvolat přímo z knihy označením slova prstem a následně vyvolání slovníku z nabídky. Zobrazí se okno se slovníkem, kde se ukáže anglický výklad slova a za ním český překlad. Okno můžete poté nechat otevřeno a označovat další slova na stránce či jej zavřít a opět vyvolat v případě potřeby. Toto je velmi užitečná funkce, pokud se chcete zdokonalovat v učení, např. angličtiny, čtením cizojazyčných knih.

V textových formátech je možno vytvářet poznámky (přes klávesnici na displeji, která podporuje české znaky) či rovnou do stránky kreslit prstem. Poznámky čtečka automaticky exportuje do formátu HTML, takže poznámky lze dále využívat a upravovat v počítači.

Mezi další funkce patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate, propojení s cloudovým úložištěm Dropbox) a hry ve čtečce. Čas si můžete ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachy.
Čtečka má díky podpoře služby Send-to-Pocketbook velké možnosti nahrávání e-knih, periodik a dokumentů bezdrátově - tj. přes wi-fi.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Touch Lux 3 626(2)

 • Amazon Kindle Paperwhite 3 - Stejně skvělý displej, ještě lepší rozlišení. I přes podobně výkonný hardware je čtečka Kindle Paperwhite 3 rychlejší, knihy otevírá rychleji, i stránkování probíhá svižněji. Má však podporu v podstatě jediného formátu - Mobi. Na PDF to není použitelná čtečka. PocketBook Touch Lux 3 má mnohem větší podporu formátů, české menu, podporu microSD karet, česko-anglický slovník od výroby, lepší možnosti přizpůsobení a mnohem lepší možnosti pro zobrazování PDF.
 • C-Tech Lexis - Všestranná e-book čtečka, kterou si navíc můžete vylepšit doinstalováním Android aplikací. Můžete tak použít svůj oblíbený čtecí program nebo aplikaci na distribuci e-knih. Má rovněž E-Ink Carta displej a skvělé nasvícení, provedení je na mírně horší úrovni. Má taktéž české menu. Vynikající volba pro ty, kteří chtějí mít vše pod kontrolou a chtějí si čtečku maximálně přizpůsobit svým preferencím a potřebám, využít půjčování e-knih nebo předčítání textu.
   

Obsah balení čtečky PocketBook Touch Lux 3 626-2

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.
   

Doporučuji přikoupit

 

Video představení čtečky PocketBook Touch Lux 3

Technická specifikace čtečky PocketBook Touch Lux 3 626 (2)

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1024 x 758 pixelů, 212 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Kapacitní multidotykové ovládání
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu
Procesor: 1 GHz All Winner A13
Operační paměť: 256MB
Vnitřní kapacita: 8GB (cca 6,47GB pro uložení dat uživatele, velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Ion, 3.7 v, 1500 mAh umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: Micro SD až 32 GB
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, Scribble), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: Bílá nebo tmavě šedá, záda vždy černé
Rozměry: 174,4 х 114,6 х 8,3 mm
Hmotnost: 175 g

Hodnocení zákazníků

Kateřina
5.6.2017
Ze čtečky jsem nadšená, osvědčila se jak na e-knihy, tak na skripta do školy. Škoda jen, že nepodporuje formát prezentací. Čte se mi z ní líp jak z notebooku, netahá to oči. Prostě komfort.
Erik
4.5.2017
Dobrá výdrž baterie, dotykové ovládání, světlo na displeji. Je trochu nutno si zvyknout na pomalejší reakce, ale během pár hodin si člověk přivykne. Baterie mi po do prvního nabití vydržela něco přes tři týdny při denním čtení. Líbí se mi i přidaný obsah - hry, hodnocení knih, záložky, atd.
Tomáš Přerovský
15.9.2016
Podsvícení stránek, dlouhá výdrž baterie, lze nastavit, ať se sama vypne při nečinnosti. Na cesty ideálos.
Patrik Pospíšil
26.7.2016
Chtěl bych ještě jednou poděkovat za doporučení této čtečky, protože jsem s ní hodně spokojený. Čtečka má vše, co jsem potřeboval. Dostanete k této čtečce i další věci navíc. Komunikace s prodejcem také super a k vašim dotazům vám poskytne potřebné informace. Jde vidět, že se opravdu vyzná. Čtečka mi přišla prakticky ihned (záleží na způsobu platby, jaký si zvolíte) a informování od prodejce, kdy čtečku dostanete také potěší, takže opravdu ještě jednou doporučuji. :)
Petra Volná
18.4.2016
Je to moje první čtečka a jsem z ní nadšená. Super je kombinace tlačítek a dotykového displeje. Ovládání je rychlé a intuitivní, stačí se dotknout ikon nebo tlačítek na displeji, naopak pro otáčení stránek preferuji otáčení tlačítky a rychlý návrat do hlavní obrazovky. Otáčení stránek je rychlé a co se týče zobrazení, čtečka má krásně ostré písmo, dokonce lze měnit jeho styl a vybírat různé typy písem. Podporuje také .pdf a .doc, těch mám spoustu a nemusím se zabývat tím, jak je mám do čtečky přehrát, aby je přečetla. Prostě je tam nahraju a otevřu. Knihovna, kde jsou zobrazeny nahrané e-knihy je přehledná a má mnoho možností zobrazení. Lehce najdu, to co hledám, i když mám ve čtečce kvantum knih. Další lze dohrát na paměťovou kartu, kdyby bylo potřeba. Čtečku nemusím připojovat k počítači, když chci nahrát e-knihu, prostě si ji do čtečky pošlu emailem. Na čtečce jsem nenašla jedinou chybičku. Snad ta cena mohla být menší, ale i tak si říkám, že jsem si ji měla pořídit už dávno.
Miroslav Horský
28.3.2016
Vlastním čtečku stejného výrobce bez nasvícení. To mi chybělo, tak jsem sáhl po této. Oproti nižšímu modelu je to velký krok kupředu. V menu jsem nalezl větší počet funkcí, displej s podsvícením je báječný. Vřele doporučuji.
Kamil Lepka
16.3.2016
Univerzální čtečka. Má hodně funkcí, třeba i psaní a kreslení, hry, slovník. E-knihy jsou oproti jiným souborům velmi malé a tak se jich do čtečky vejde mnohem více, než aktuálně potřebuju. Drží se pohodlně a text je krásně ostrý. Mohli by udělat funkci pro zaheslování čtečky.
ondraS
19.2.2016
Pro svou druhou čtečku jsem nakonec vybral tento Pocketbook, protože podporuje neskutečné množství formátů. Už mě to nebavilo, neustále se tím zabývat. Zpracování je dobré, čtení příjemné (displej i tón jeho osvětlení). Baterie vydrží dlouho - v závislosti na volbě podsvícení. Určitě jedna z nejlepších čteček. Je uváděno, že čtečka je pomalá, mě přijde stejně rychlá jako má minulá čtečka a žádný deficit nevnímám.
Eliška Vesecká
15.2.2016
Produkt jsem si vybrala na základě informací jiných uživatelů. Prozatím se seznamuji se všemi oblastmi produktu. Mrzí mě, že internet je černobílý.
Adam Klapetek
6.2.2016
Čtečku jsem si koupil na doporučení. První kus bylo bohužel nutné reklamovat, protože čtečka nešla nabít. Takže jsem byl dost zklamaný. Ale výměna naštěstí proběhla hladce a rychle a druhý kus je již plně funkční. Potřeboval jsem české menu a chtěl jsem nějaký ten "zlatý střed", který by se jednoduše ovládal, protože se čtečkami nemám žádné zkušenosti. Displej je top, čtečka přečte snad vše. Obsluha bezproblémová.
Katka Bílá
2.2.2016
Podpora řady formátů (narozdíl např. od Kindlu), internet přes wifi, řada funkcí. Předtím jsem měla Kindla, ne že by to byla špatná čtečka, ale bylo otravné převádět formáty. Tato čtečka tuto překážku eliminovala. Koupeno na základě recenzí - bála jsem se často uváděné pomalosti, ale nemohu potvrdit.
M.
15.11.2015
Vše v češtině a jednoduché ovládání.
Juraj
13.11.2015
Čítačka tohto typu mi absolútne vyhovuje, hlavne prekladové slovníky sú super, možnosť kombinovať mechanické tlačidlá s dotykovými, konektivita snaď so všetkými typmi súborov, hlavne PDF do školy, správca úloh, rýchlosť a kvalita displeja je vynikajúca.
Teším sa už na tie nudné chvílky kedy to môžem otvoriť a začať čítať...:))
Anna P.
9.11.2015
Čtečku jsem sháněla kvůli čtení učebnic do školy. Velký model byl pro mě již moc drahý, tato čtečka má dobré hodnocení a parametry. Musím říct, že jsem po asi měsíci s ní spokojená. Měla jsem obavy kvůli menšího displeje, protože potřebuji zobrazovat pdf, ale dá se vše nastavit, takže pohoda. Chválím zabudovaný slovník, který funguje bezvadně. Výdrž baterie je skvělá.
martin ťok
10.10.2015
Papá všechny formáty. Zobrazení výborné. Maximální spokojenost.
Míša
1.9.2015
Máme v rodině Lux 2 a novější model mám v rukou chvíli, ale displej je jasně lepší. Jinak čtečky vypadají identicky, což je asi dobře. Nic důležitého nechybí, čtečka se dobře používá a příjemně se na ní čte.
Markéta I.
27.8.2015
Ze čtečky jsem byla nejprve zklamaná, protože jsem musela po pár dnech reklamovat. Byla mi rychle vyměněna eshopem a druhá už funguje bezchybně a zamilovala jsem si ji. Najednou můžete číst kdekoliv, stačí jen s sebou nosit malou šedou "krabičku".
Petr Horák
25.8.2015
Provedení je dobré, parametry super. Rozhodl jsem se po průzkumu trhu a výběr byl správný. Displej je detailní a jasný, čtečka se jednoduše ovládá. Na internetu jsem si sehnal slovníky a vítám zasílání obsahu do čtečky přes wifi, takže knížku můžu mít rychle a pohodlně.
Radim Kučera
3.8.2015
Čtečka je tak akorát do ruky, příjemně se drží a lze číst dlouho bez únavy zápěstí. Čtečka je prostě mnohem lehčí než kniha a i praktičtější nejen na držení a otáčení stránek. Navíc díky podsvícení se dá číst i ve tmě. I menší písmena jsou ostrá. Načítání větší knihy občas pár vteřin trvá, ale stránkování je už velmi rychlé. Doznal jsem, že velkou výhodou je podpora formátů, proto jsem se rozhodl pro Pocketbook a nevzal Kindl, který každý opěvuje. Já jakožto spokojený uživatel budu opěvovat Pocketbook, protože tato čtečka splňuje mé požadavky.
Marek Kocian
9.7.2015
Naprostá spokojenost. Pravděpodobně nám nezbyde, než koupit do rodiny další, protože je doma na roztrhání.
Magdalena
29.6.2015
Tato čtečka byla pro mě jakžto seniorku bez znalosti anglického jazyka jasná volba. Úplně snadno stahuji knížky z počítače do čtečky, nemusím měnit formáty a čtečka vše zobrazí. Nosím ji všude s sebou (čtu v MHD, v čekárně, u holičky...). Je lehká a šikovná do ruky. Překvapila mě spoustou doplňkových funkcí, které jsem ještě ani nestačila vyzkoušet. A je pravda, že některé mi ani nic neříkají, ale beru to jako bonus, který asi nevyužiju. Čtečka svou čtecí funkci plní velmi dobře.
Michal Peterek
29.6.2015
+ podsvícení + kvalitní displey
nedám
22.6.2015
Perfektní čtečka, podsvícení zvyšuje komfort čtení. Už jsem měla čtečku od této značky i s MP3, které tady není, ale vůbec to nevadí, používám ji na čtení, což s podsvícením můžu ve dne v noci, na slunci ..... Je krásná, lehká, akorát do ruky.
Kateřina
17.6.2015
Mám ve čtečce několik stovek knížek a kapacita je zaplněna teprve z poloviny. Vše je snadno nastavitelné. Čitelnost na sluníčku i v noci je 100%. Na baterku vydrží při denním používání asi tři týdny. Oproti knize je skladná a lehká, natož když chcete mít několik knih s sebou.
Gabriela
12.6.2015
Spokojenost. Dobře reaguje (včetně rychlost listování). Úprava světlosti displeje je příjemná. Šikovná do ruky a v češtině. Škoda jen, že nespolupracuje s pouzdry a sama se nevypíná při sklopení pouzdra.
Anonym
4.6.2015
Čtečku jsem vybrala na základě parametrů a doporučení. Mezi plusy řadím podporu formátů, displej a váhu. Mezi nevýhody cenu, ale snad je to dobrá investice do budoucna. Měla by prý být :-)
Eda
18.5.2015
Je to moje první čtečka a s jinou nemám srovnání, tak popíšu své dojmy z přechodu na čtečku z papírových knih. E-čtečka je stejně příjemná na oči jako klasická kniha, navíc jde nastavit velikost textu, řádkování a font dle vlastní preference. Navíc je čtečka mnohem lehčí než kniha a srovnatelně velká. 1000 stránková kniha je značně větší a těžší. Čtečku vezmete i tam, kde velkou knihu s sebou tahat nebudete. Do čtečky se vejde mnoho knih, takže s počtem knih tato výhoda ještě roste. Když dočtu knihu, hned je na dosah další. Dají se využívat funkce jako vyhledávání v textu, záložky, přeložení slovíčka, dá se orientovat na šířku, takže můžete mít dlouhé řádky. Otáčení stránek je jednoduché a rychlé, byť se otáčí stránky častěji než u knihy, není to vůbec problém. Otáček stránky lze přes displej, oblíbil jsem si ale tlačítka pod displejem. Čtečka se mi dobře drží jednou rukou a palcem dosáhnu přesně na tlačítko dopředu. Já jsem ze čtečky poměrně nadšený, na cesty a jako příruční knihovna je to úžasný vynález.
majitel
18.5.2015
Plusy: rozlišení zobrazovače, podsvícení, wifi
Mínusy: prozatím nic
RAT
15.5.2015
Dlouho jsem váhal, jestli vzít starší typ nebo tento novější. Přeci jen rozdíl pár stovek je rozdíl pár stovek. Nakonec jsem se nechal nalomit na Lux 3. Srovnání tak sice nemám, ale čtečka mi vyhovuje po všech směrech. Obsluha se zvládne bez čtení návodů, displej je jedním slovem super. Výdrž zatím nemůžu posoudit. Můžu ale potvrdit, že alespoň u mě čtečka rozjela moje čtení ve větším, navíc ji teď beru všude sebou.
Platební metody

BLOG a FÓRUM

Pro všechny fanoušky elektronického čtení a uživatele ebook čteček, píšu blog na adrese EbookExpert.cz (novinky, tipy a triky, recenze čteček) a provozuji specializované diskuzní ebook fórum. Nákupem v e-shopu aXOs.cz podpoříte i jejich další provoz.