Pocketbook Touch HD 631 ČERNÝ + ZDARMA USB NABÍJEČKA + 7500 E-KNIH NA DVD + OCHRANNÁ FÓLIE + BALÍČKY E-KNIH ZDARMA

6" Carta  1448x1072 s nasvícením
8GB; WiFi; audio, Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
 CZ menu,  180g

Přidat hodnocení

Skladem
3 979 Kč bez DPH 3 288 Kč
ks
Úhlopříčka displeje: 6 palců
Dotykový displej: Ano
Tlačítka pro stránkování: Ano
Nasvícení displeje: Ano
České menu: Ano
Rozlišení displeje: 1440 x 1080
Podpora paměťových karet: Ano
Wi-Fi: Ano
Operační systém: Uzavřený
TTS (předčítání textu): Anglicky
Vodotěsná: Ne

Pocketbook Touch HD 631 ČERNÝ + ZDARMA USB NABÍJEČKA + 7500 E-KNIH NA DVD + OCHRANNÁ FÓLIE + BALÍČKY E-KNIH ZDARMA

 • AKCE na aXOs.cz - bonusové DVD se 7500 e-knihami zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - vouchery na e-knihy pro stažení komerčních e-knih!
 • AKCE na aXOs.cz - česká nabíječka v hodnotě 139 Kč v ceně čtečky!
 • AKCE na aXOs.cz - ochranná fólie na displej v hodnotě 89 Kč zdarma!
 • Záruka dva roky, české menu, český manuál v PDF podobě.
 • Možnost vrácení do 14 dnů.
 • Garance nula vadných bodů.
 • Podpora odborného prodejce, telefonická podpora od výrobce, reklamace s vyzvednutím výrobku u zákazníka.

 

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Touch HD je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí ebook čtečku s maximálně detailním a kontrastním displejem
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • vyžadují nejlepší možné rozlišení displeje a tedy detailní podání písma
 • požadují čtečku s českým ovládacím prostředím
 • hodí se jim hardwarové tlačítka pro otáčení stránek
 • chtějí kvalitní čtečku s velmi dobrou podporou od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky
   

Displej

Čtečka elektronických knih PocketBook Touch HD používá nejnovější displej na bázi elektronického inkoustu a to rovnou nejvyšší konfiguraci s ultra jemným rozlišením - E-Ink Carta 300ppi. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře. Díky nejnovější technologii panelu a minimu vrstev přes něj, je kontrast naprosto skvělý. Oproti předchozí generaci E-ink displejů byla vylepšena i rychlost otáčení stránek. Displej samotný nevyzařuje světlo, je zcela pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů (světlo v místnosti, slunce venku). V podstatě čím lepší (silnější) je okolní světlo, tím se na displeji s vypnutým podsvícením čte lépe.

PocketBook Touch HD má i přes absenci slovíčko "Lux" v názvu, integrované nasvícení displeje, díky kterému lze číst nejen za dobrého okolního světla, ale za jakýchkoliv světelných podmínek - i ve tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje je obrovskou výhodou oproti levnějším čtečkám, které integrované podsvícení nemají. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit. Displej je navíc rovnoměrně osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat z menu nebo nasvícení zcela vypnout. Nasvícení v kombinaci LED diod a světlovodivé vrstvy přes displej je mnohem přirozenější pro oči i ve tmě před spaním, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a navíc i přes zvolení nízké intenzity nasvícení, je písmo krásně kontrastní.

Poprvé u čtečky výrobce Pocketbook chybí kapacitní dotyková vrstva, která je nahrazena snímáním dotyků pomocí infračerveného rámečku kolem displeje. Snímání dotyků tak perfektně funguje i v rukavicích, navíc neovlivňuje kontrast displeje. Menší daní za toto obrazově lepší řešení je větší zapuštění displeje oproti rámečku displeje.

Displej má retina rozlišení, tedy jemnost 300ppi (rozlišení 1448x 1072 na 6" displeji), tedy nejvyšší možné ve sféře e-book čteček. Jednotlivé body (kapsle) nejsou vidět lidským okem, podání grafiky a textu je brilantní, dokonce i lepší, než u tištěného textu na papíře.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Mechanické zpracování čtečky je na skvělé úrovni, tělo čtečky je velmi pevné, bez připomínek.
Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji a vybavení tlačítky pod displejem. Konkrétně 
175,9 х 113,5 х 9 mm při příjemné hmotnosti jen 180 gramů. Čtečka Touch HD se dobře drží, používá a bez problémů si ji vezmete kamkoliv s sebou, aniž by překážela nebo se pronesla.

Většina funkcí se ovládá přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, krom vyvolání menu a návratu do hlavní obrazovky jsou zde také tlačítka pro otáčení stránek. Všechny tlačítka na čtečce lze navíc přeprogramovat na jinou funkci. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání jednoduché a intuitivní a to pro všechny skupiny uživatelů, amatéry i profíky, mladé i dříve narozené.

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. 

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Touch HD doslova vyniká v podpoře e-book formátů, tedy zobrazování e-knih. Bohaté jsou rovněž možnosti přizpůsobení čtené knihy, sofistikovaná je práce s uloženými e-knihami - Knihovna umožňuje opravdu hodně pohledů na uložené e-knihy, včetně možnosti vytvářet vlastní "poličky", vyhledávání, apod.

Touch HD nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Touch HD zvládne bez nutnosti konverze na počítači, stačí takové soubory do čtečky nahrát a ona je bude umět otevřít.

Podpora PDF je přímo skvělá, nejlepší mezi 6" čtečkami na českém trhu. Pro PDF s textovou sazbou i pro naskenované PDF má tato čtečka připravené šikovné režimy pro zpříjemnění prohlížení (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - po aktivování tohoto režimu můžete v PDFku měnit velikost písma, aniž by řádek "utekl" mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po vyšším 8" modelu PocketBook Inkpad 2.

Otáčení stránek je velmi rychlé.  Na poměry čteček je použit výkonný hardware, i samotný displej je optimalizován pro rychlejší listování. 
Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat spuštěné aplikace nebo otevřené knihy přes správce.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Touch HD 631 je velmi dobře funkce vybavena.

Od výroby je ve čtečce nahrán anglicko-český slovník od ABBYY Lingvo. Krom toho i jiné překladové slovníky a anglický výkladový slovník. Další slovníky lze dohledat zdarma na internetu. Slovník můžete vyvolat přímo z knihy označením slova prstem a následně vyvolání slovníku z nabídky. Zobrazí se okno se slovníkem, kde se ukáže anglický výklad slova a za ním český překlad. Okno můžete poté nechat otevřeno a označovat další slova na stránce či jej zavřít a opět vyvolat v případě potřeby. Toto je velmi užitečná funkce, pokud se chcete zdokonalovat v učení, např. angli

Hodnocení zákazníků

Petr Kučera
7.6.2017
Dlouhá výdrž, podsvícení. Občas pomalejší náběh. Žádnou větší vadu jsem neobjevil, naopak si nemůžu čtečku vynachválit.
Jiří Netolický
8.5.2017
Dobrá volba. Displej, podsvícení, hmotnost, provedení. Nevýhoda akorát v nutnosti dokoupit pouzdro.
Petr Karel
21.10.2016
+ Perfektní displej
+ Rychlé stránkování
+ Výborné podsvícení
- na plastu jsou vidět otisky
- softwarové chyby, snad to následujícím firmwarem opraví
Tomáš
15.9.2016
Na čtečku Touch HD jsem se těšil a mé dojmy jsou zatím velmi pozitivní. Co naprosto uchvátí je detailní displej a špičkový kontrast včetně rovnoměrného podsvícení, které má sice dole u rámečku displeje nějaké "šmouhy", ale to je problém úplně všech čteček. Překvapily mě rychlé reakce čtečky a rychlost otáčení stránek. Rovněž musím pochválit mechanické zpracování, které si nezadá se čtečkami Kindle. Funkční výbava je nabušená, oproti Luxu 3 se zde opět objevuje sluchátkový výstup na poslouchání hudby nebo audioknih v MP3 formátu.
E-knihy zdarma

Ke každé čtečce automaticky obdržíte bonusové DVD.

Platební metody

BLOG a FÓRUM

Pro všechny fanoušky elektronického čtení a uživatele ebook čteček, píšu blog na adrese EbookExpert.cz (novinky, tipy a triky, recenze čteček) a provozuji specializované diskuzní ebook fórum. Nákupem v e-shopu aXOs.cz podpoříte i jejich další provoz.